Maroko i jego oferta turystyczna

Maroko to kraj wystarczająco odległy kulturowo, by niektórzy uważali go za całkowitą egzotykę. Tymczasem aż tak odmiennie nie jest, a to muzułmańskie państwo w Afryce jest być może bardziej bliskie nam kulturowo, niż może się to wydawać bez zgłębienia tematu.  

Królestwo Maroka, bo taka jest oficjalna nazwa państwa, cechuje niezwykła malowniczość krajobrazu. Tak naprawdę cały pobyt mógłby być tylko i wyłącznie wędrowaniem po pustyni, w zależności od wyboru transportu, na wielbłądach lub terenowymi samochodami. Majestatyczne góry, nieprzebyte tereny saharyjskiej pustyni, oazy, nasłonecznione plaże, a także zachwycająca architektura. Wszystko to jest dostępne dla oczu turystów oraz warte uwiecznienia za pomocą aparatu fotograficznego czy kamery cyfrowej. Miłośnicy dźwięków powinni zainteresować się muzyką Tuaregów, którzy grają coś nazywanego dzisiaj „pustynnym bluesem”, łącząc tym samym tradycje zachodnie i własnej muzyki plemiennej w jedną fascynującą mieszankę. 

Z pewnością warta wizyty jest wizyta w stolicy – Rabacie. Nie można ominąć także innych ważnych ośrodków turystycznych: Marrakeszu, Tangeru, Agadiru i Casablanci. W każdym w nich wprawdzie ceny odbiegają od standardowych, ale z pewnością jest co zobaczyć i warto wynająć przewodnika i wybrać się na zorganizowaną wyprawę z pomocą tubylca. 

Spragnionych dotyku historii zainteresują dawne stolice kraju, do których poza wymienionym wyżej Marrakeszem należą także Fez oraz Meknes. By poznać nieco lokalnej specyfiki dobrze jest poznać nieco lokalnej kuchni, nie tej z renomowanych restauracji i hoteli, ale miejsc, które odwiedzają lokalsi. Jada się nie tylko aromatyczne potrawy z mięsem i zupy, ale też oryginalne desery, wśród których szczególnie godne polecenia są ciastka ghoriba. Niezwykle ciekawa jest także zielona herbata, przyrządzana w nieco inny sposób niż ten nam znany bo z dodatkiem cukru oraz aromatycznej mięty. Przy czym warto zauważyć, że herbaty dostępne w Polsce jako Tuareg lub Marokańska są zupełnie nie do porównania z tymi dostępnymi na miejscu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *