Podróż za ocean – Brazylia

Brazylia to kraj wielu kontrastów. Z jednej strony niewyobrażalne bogactwo, z drugiej skrajna bieda faweli. Przyczyną takiego stanu rzeczy był szczególny proces historyczno-społeczny. W XIX wieku zniesiono niewolnictwo, a byłych niewolników pozostawiono bez środków do życia, ziemi, nie zapewniono im podstawowych warunków do życia. To rozwarstwienie społeczne widoczne jest w kraju aż do dzisiaj. 

Bilety do Ameryki Południowej są dosyć tanie, a koszty życia z punktu widzenia zachodniego turysty także nie należą do najwyższych. Dlatego warto korzystać z możliwości wycieczek. Co ma do zaoferowania Brazylia? Okazuje się, że całkiem wiele. Oprócz piłki nożnej, jednych z najprzyjemniejszych plaż świata, nieprzebytej i fascynującej amazońskiej dżungli jest tam także wiele zabytków i atrakcji turystycznych. 

Jedną z nich stanowi słynne Rio de Janeiro,które, o czym warto pamiętać, nie jest jednak stolicą kraju. Słynny karnawał rokrocznie przyciąga tysiące i miliony turystów, którzy z lubością obserwują co dzieje się dookoła nich, niekiedy uczestnicząc w żywiołowym tańcu i zabawie. Na miasto spogląda ze wzgórza gigantyczna rzeźba Chrystusa Odkupiciela, mierząca aż 38 metrów i włączana do listy siedmiu współczesnych cudów świata. Znajdują się tam również liczne punkty widokowe, stadion Maracana, wyjątkowo urokliwa dzielnica Santa Teresa, oraz słynna plaża Copacabana. 

Bardziej kameralne niż Rio de Janeiro, stolica kraju Brasilia czy mocno zaludnione Sao Paulo jest Salvador, o którym mawia się niekiedy, że jest perłą architektury kolonialnej, gdzie zmieszały się wpływy kulturalne niewolników pochodzenia afrykańskiego oraz miejscowej ludności. 

Jeżeli chodzi o przyrodę koniecznie zobaczyć trzeba trzy miejsca: niesamowity położony nieopodal morza kurort wypoczynkowy Armação dos Búzios, pozostawiający niezatarte wspomnienia wodospad Iguazu, usytuowany w sercu Parku Narodowego o tej samej nazwie na pograniczu Brazylii i Argentyny, oraz wyglądający jak w bajce archipelag Fernando de Noronha, którego większą część zajmuje Morski Park Narodowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *