Tajlandia – oferta turystyczna kraju

Tajlandia: państwo w Azji, usytuowane na południowym wschodzie kontynentu. Z bogatą tradycja historyczną(przez wiele wieków państwo nazywano Syjamem) i kulturalną, oraz, co się z tym bezpośrednio łączy, z bogatą ofertą turystyczną.

Ze względu na multum miejsc, które warto zobaczyć, Tajlandia to kraj, któremu nie tylko należy poświęcić nieco więcej czasu, ale także w miarę możliwości wrócić z kolejnymi wyprawami. Popularność, jaką się cieszy nie ma w sobie nic z przypadkowości, jest ona całkowicie zasłużona. A jeżeli ktoś nie lubi tłumu, nie powinien się mimo wszystko zrażać. Atrakcje turystyczne wynagrodzą wszelkie trudy. Oprócz licznych zabytków, warto doświadczyć także innego rodzaju doznań. Spróbować ulicznego jedzenia, udać się na tajski masaż, powygrzewać się na plażach, ponurkować w okolicach występowania rafy koralowej i popodziwiać podwodne widoki, popływać na tratwach. Wróćmy jednak do samych zabytków, które zasługują na szersze omówienie niż zdawkowe wymienienie w bloku tekstu. 

Z pewnością punkt obowiązkowy stanowi zadziwiająca swoją urodą Biała Świątynia Wat Rhong Kun. Budynek sakralny jest dziełem mieszkającego w tamtym rejonie artysty: Chalermchaia Kositpipata, który nie tylko wydał na projekt swoje środki finansowe, ale też przemyślał ogólną koncepcję obiektu, którego kolor jest ściśle związany z buddyjską religią i ma symbolizować czystość. 

Równie ciekawy jest osiemnastowieczny Wielki Pałac Królewski w stolicy Tajlandii, Bangkoku, który stanowi w istocie cały kompleks różnorakich budynków, w tym sakralnych. Centralnym punkt stanowi świątynia słynnego Szmaragdowego Buddy, uznanego za skarb narodowy kraju. Ze względu na doniosłość miejsca nie można tutaj wejść w dowolnym stroju, konieczne jest przestrzeganie zasad i etykiety. 

Jeżeli jesteśmy już przy stolicy, koniecznie trzeba wspomnieć o najbardziej znanej ulicy w całym mieście, czyli Khao San, gdzie mieszczą się liczne hotele, restauracje, knajpy czy kluby nocne. W końcu Tajlandia słynie też z imprez i nocnego trybu życia. 

Ostatnim zabytkiem, którego nie można pominąć jest mające swoje korzenie jeszcze w starożytności Sukothai, czyli dawna stolica królestwa, gdzie dzisiaj oglądać można ruiny trzynastowiecznych świątyń, a także gigantyczne posągi buddy i stupy.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *